Kurs Przedmałżeński

To bardzo ważne, żeby dobrze się przygotować do podjęcia decyzji o dzieleniu z kimś swojego życia, no i… do pierwszych kroków na tej nowej drodze.

Kolejna edycja kursu w naszym Salezjańskim Duszpasterstwie Akademickim MOST rusza 10 listopada 2024. Propozycja tworzy dobrze przemyślaną całość, zatem ostrzegamy chętnych, u nas nie smakuje się „po trochu”, ale korzystamy z wszystkich propozycji. Zapoznajcie się dokładnie z informacjami.

31
Edycja kursu
20
Par
13
Prowadzących
5
Spotkania tematyczne
3
Spotkania NPR
1
Wyjazd weekendowy

Do rozpoczęcia kursu pozostało:

  • 00Dni
  • 00Godzin
  • 00Minut
  • 00Sekund

Czas

Niedziele: godz. 15:30 lub 17.30, ok. 2h (5 spotkań tematycznych).
Po niedzielnych spotkaniach serdecznie zapraszamy na akademicką Mszę św. o godz. 19:30, zawsze z okazją do sakramentu pojednania.

Weekend: piątek 17:30 – niedziela 14:00, całodniowe zajęcia warsztatowe, w duchu Spotkań Małżeńskich, których metodą jest praca własna narzeczonych we dwoje. Inspirują do niej wprowadzenia małżeństw prowadzących i kapłana – animatorów tego stowarzyszenia.
Uczestnicy, w parach mają możliwość pełniejszego poznania swoich cech osobowości, oczekiwań, ustalenia wspólnej hierarchii wartości i spraw w życiu, uczą się jak rozwiązywać konflikty i jak budować autonomię swojego związku. Odkrywają czym jest naprawdę sakrament małżeństwa.

NPR: trzy spotkania w poradni rodzinnej (jedne ustalane indywidualnie).

Miejsce

Spotkania: odbywają się w Stolarni SDA MOST - jak do nas trafić?

Dialogi (wyjazd weekendowy): Pieszyce

Koszt

Wyjazd na dialogi wiąże się z opłatą noclegów i wyżywienia, która wraz z materiałami pomocniczymi wynosić będzie 390 zł/os.

Opłatę prosimy przelać na konto:
Nr konta: 43 1600 1462 1822 8652 9000 0007
Odbiorca: Salezjańskie Duszpasterstwo Akademickie MOST
Tytuł: Wyjazd dialogowy – para: …Kowalski, …Nowak

Harmonogram spotkań

loading
  • 10 listopada | 17:30

    rozpoczęcie kursu (parafia pw. Najświętszego Serca Jezusowego, Pl. Grunwaldzki 3, wejście „stolarnia pod MOSTem”)

    rozpoczęcie kursu (parafia pw. Najświętszego Serca Jezusowego, Pl. Grunwaldzki 3, wejście „stolarnia pod MOSTem”)

    10 listopada, 2024
  • 17 listopada | 17:30

    Spotkanie tematyczne w ramach kursu

    Spotkanie tematyczne w ramach kursu

    17 listopada, 2024
  • 24 listopada | 17:30

    Spotkanie tematyczne w ramach kursu

    Spotkanie tematyczne w ramach kursu

    24 listopada, 2024
  • 1 grudnia | 15:30

    Spotkanie w ramach NPR (Naturalne Planowanie Rodziny)

    Spotkanie w ramach NPR (Naturalne Planowanie Rodziny)

    1 grudnia, 2024
  • 1 grudnia | 17:30

    Spotkanie tematyczne w ramach kursu

    Spotkanie tematyczne w ramach kursu

    1 grudnia, 2024
  • 6 grudnia | 17:30

    Wyjazd weekendowy na dialogi narzeczeńskie w Pieszycach

    Wyjazd weekendowy na dialogi narzeczeńskie w Pieszycach

    6 grudnia, 2024
  • 15 grudnia | 15:30

    spotkanie w ramach NPR (Naturalne Planowanie Rodziny)

    spotkanie w ramach NPR (Naturalne Planowanie Rodziny)

    15 grudnia, 2024
  • 15 grudnia | 17:30

    Spotkanie tematyczne w ramach kursu, zakończenie kursu

    Spotkanie tematyczne w ramach kursu, zakończenie kursu

    15 grudnia, 2024

Ostatnim etapem jest jedno indywidualne spotkanie. Umówić się na nie należy z prowadzącymi: p. Anną Karwasińską, p. Agnieszką Chrobak lub p. Ewa Kielar.

Zapisz się już teraz!

Możemy przyjąć tylko 30 par… kto pierwszy ten lepszy.

Formularz zapisowy

Spotkania prowadzą

ks. Grzegorz Dłużniak SDB

Pochodzi ze stolicy polskiej miedzi – Lubina. Zanim został Salezjaninem, przez 5 lat wzrastał we wspólnocie Salezjańskiej Pielgrzymki Ewangelizacyjnej, wspólnocie, która stała się w ręku Boga narzędziem, by przyprowadzić go do wiary i Kościoła. Aby się odwdzięczyć za otrzymane wychowanie duchowe i religijne, sam został Salezjaninem.

Miłośnik sportu i szybkich przejażdżek rowerowych. Animator w Ruchu Spotkań Małżeńskich. Prowadzi spotkania dla narzeczonych i rekolekcje dla małżeństw. Studiuje psychoterapię i współpracuje z Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym.

Anna i Kornel Karwasińscy

Ania jest instruktorem naturalnej metody rozpoznawania płodności wg reguł Rötzera. Z Kornelem małżeństwem ponad 9 lat. Są rodzicami trójki dzieci – córki Anieli i syna Antoniego oraz Marysi. Małżeństwo jest dla nich priorytetem. Prowadzą także Kurs Małżeński Alfa.

Agnieszka i Michał Chrobakowie
Małżeństwem są od 1998 roku i od tyluż lat związani z ruchem Spotkań Małżeńskich. Mają czwórkę dzieci: Macieja, Jasia, Piotra i Anię. Agnieszka jest pracownikiem naukowym Laboratorium Immunologii Rozrodu Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN we Wrocławiu oraz nauczycielem i instruktorem naturalnej metody rozpoznawania płodności wg reguł Rötzera. Współtwórca i pracownik Klinicznego Oddziału Ginekologii Onkologocznej i Prokreacyjnej oraz Poradni Zaburzeń Prokreacji i Leczenia Endometriozy w Wojskowym Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu.
Ewa Pastuszka

Ukończyła pedagogikę opiekuńczą z terapią oraz poradnictwo i pomoc psychopedagogiczną na Uniwersytecie Wrocławskim, a także podyplomowe Nauki o Rodzinie na wrocławskim PWT oraz oligofrenopedagogikę i resocjalizację na Wyższej Szkole Nauk Pedagogicznych w Warszawie.

Ponadto jest nauczycielem metody NPR podwójnego sprawdzania wg Rötzera. Aktualnie w trakcie szkolenia Terapii skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Na co dzień pedagog w szkole podstawowej. I najważniejsze! Jest Salezjanką Współpracownicą.

Maja i Wojtek Pietkiewicz

Małżeństwem są od 2002 roku. Poznali się na Mazurach. Są rodzicami trójki dzieci, które są wielką radością, ale i źródłem nieustannego odkrywania, jak wiele pracy jeszcze przed nimi. Uważają że, ich powołaniem jest propagowanie miłości małżeńskiej trwającej całe życie.

Należą do wspólnoty Domowego Kościoła i ruchu Spotkań Małżeńskich. Prowadzą także Kurs Małżeński Alfa. Od 2006 roku są w Domowym Kościele, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie, która pomaga im wzrastać w wierze. Przekonują małżeństwa, że randkowanie z własnym małżonkiem jest fantastyczną sprawą.

Elżbieta i Karol Białkowscy

Małżeństwem są już blisko 11 lat. Mają dwie córki – Małgosię (9 lat) i Jadzię (3 lata) oraz dwóch synów – Jurka (7 lat) i Witka (5 lat). Na co dzień próbują odnaleźć się w życiowym pędzie i nie zmarnować ani chwili czasu na rzeczy mało istotne. Borykają się z wieloma wychowawczymi problemami, które niejednokrotnie rozłożyły ich na łopatki.

Dewizą w rodzinnym życiu są słowa: „Wstań i walcz”. O co? By nie zwariować oraz by dzieci wyrosły na dobrych ludzi. Podczas kursu dzielą się tym, czego doświadczają – radościami, ale też obawami.

Kamila i Maciej Rajfur
Małżeństwo Kamili i Macieja Rajfurów. Zawarte w lipcu 2017 roku po niesamowitym narzeczeństwie. Od 11 listopada 2019 roku szczęśliwi rodzice Róży. Ich nieszablonowy związek jest ich pasją. On – ekstrawertyk, energiczny gaduła i humanista (z wyboru, nie z konieczności), ona – introwertyczka, spokojny i cierpliwy fizyk. On – uwielbia wspinaczkę po górach zimą, ona – z zapałem żegluje po jeziorach latem. Dogadują się dzięki wielkiej Bożej łasce.