Kurs Przedmałżeński
To bardzo ważne, żeby dobrze się przygotować do podjęcia decyzji o dzieleniu z kimś swojego życia, no i… do pierwszych kroków na tej nowej drodze.
Kolejna edycja kursu w naszym Salezjańskim Duszpasterstwie Akademickim MOST rusza 2 marca 2025. Propozycja tworzy dobrze przemyślaną całość, zatem ostrzegamy chętnych, u nas nie smakuje się „po trochu”, ale korzystamy z wszystkich propozycji. Zapoznajcie się dokładnie z informacjami.
Edycja kursu
Par
Prowadzących
Spotkania tematyczne
Spotkania NPR
Wyjazd weekendowy
Do rozpoczęcia kursu pozostało:
- 00Dni
- 00Godzin
- 00Minut
- 00Sekund
Czas
Niedziele: godz. 15:30 lub 17.30, ok. 2h (5 spotkań tematycznych).
Po niedzielnych spotkaniach serdecznie zapraszamy na akademicką Mszę św. o godz. 19:30, zawsze z okazją do sakramentu pojednania.
Weekend: piątek 17:30 – niedziela 14:00, całodniowe zajęcia warsztatowe, w duchu Spotkań Małżeńskich, których metodą jest praca własna narzeczonych we dwoje. Inspirują do niej wprowadzenia małżeństw prowadzących i kapłana – animatorów tego stowarzyszenia.
Uczestnicy, w parach mają możliwość pełniejszego poznania swoich cech osobowości, oczekiwań, ustalenia wspólnej hierarchii wartości i spraw w życiu, uczą się jak rozwiązywać konflikty i jak budować autonomię swojego związku. Odkrywają czym jest naprawdę sakrament małżeństwa.
NPR: trzy spotkania w poradni rodzinnej (jedne ustalane indywidualnie).
Miejsce
Spotkania: odbywają się w Stolarni SDA MOST - jak do nas trafić?
Dialogi (wyjazd weekendowy): Pieszyce
Koszt
Wyjazd na dialogi wiąże się z opłatą noclegów i wyżywienia, która wraz z materiałami pomocniczymi wynosić będzie 390 zł/os.
Opłatę prosimy przelać na konto:
Nr konta: 43 1600 1462 1822 8652 9000 0007
Odbiorca: Salezjańskie Duszpasterstwo Akademickie MOST
Tytuł: Wyjazd dialogowy – para: …Kowalski, …Nowak
Harmonogram spotkań

- 2 marca | 17:30
rozpoczęcie kursu (parafia pw. Najświętszego Serca Jezusowego, Pl. Grunwaldzki 3, wejście „stolarnia pod MOSTem”)
rozpoczęcie kursu (parafia pw. Najświętszego Serca Jezusowego, Pl. Grunwaldzki 3, wejście „stolarnia pod MOSTem”)
2 marca, 2025 - 9 marca | 17:30
Spotkanie tematyczne w ramach kursu
Spotkanie tematyczne w ramach kursu
9 marca, 2025 - 16 marca | 17:30
Spotkanie tematyczne w ramach kursu
Spotkanie tematyczne w ramach kursu
16 marca, 2025 - 23 marca | 15:30
Spotkanie w ramach NPR (Naturalne Planowanie Rodziny)
Spotkanie w ramach NPR (Naturalne Planowanie Rodziny)
23 marca, 2025 - 23 marca | 17:30
Spotkanie tematyczne w ramach kursu
Spotkanie tematyczne w ramach kursu
23 marca, 2025 - 28 marca | 17:30
Wyjazd weekendowy na dialogi narzeczeńskie w Pieszycach
Wyjazd weekendowy na dialogi narzeczeńskie w Pieszycach
28 marca, 2025 - 6 kwietnia | 15:30
spotkanie w ramach NPR (Naturalne Planowanie Rodziny)
spotkanie w ramach NPR (Naturalne Planowanie Rodziny)
6 kwietnia, 2025 - 6 kwietnia | 17:30
Spotkanie tematyczne w ramach kursu, zakończenie kursu
Spotkanie tematyczne w ramach kursu, zakończenie kursu
6 kwietnia, 2025
Spotkania prowadzą

ks. Grzegorz Dłużniak SDB
Pochodzi ze stolicy polskiej miedzi – Lubina. Zanim został Salezjaninem, przez 5 lat wzrastał we wspólnocie Salezjańskiej Pielgrzymki Ewangelizacyjnej, wspólnocie, która stała się w ręku Boga narzędziem, by przyprowadzić go do wiary i Kościoła. Aby się odwdzięczyć za otrzymane wychowanie duchowe i religijne, sam został Salezjaninem.
Miłośnik sportu i szybkich przejażdżek rowerowych. Animator w Ruchu Spotkań Małżeńskich. Prowadzi spotkania dla narzeczonych i rekolekcje dla małżeństw. Studiuje psychoterapię i współpracuje z Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym.
Anna i Kornel Karwasińscy
Ania jest instruktorem naturalnej metody rozpoznawania płodności wg reguł Rötzera. Z Kornelem małżeństwem ponad 9 lat. Są rodzicami trójki dzieci – córki Anieli i syna Antoniego oraz Marysi. Małżeństwo jest dla nich priorytetem. Prowadzą także Kurs Małżeński Alfa.
Agnieszka i Michał Chrobakowie
Małżeństwem są od 1998 roku i od tyluż lat związani z ruchem Spotkań Małżeńskich. Mają czwórkę dzieci: Macieja, Jasia, Piotra i Anię. Agnieszka jest pracownikiem naukowym Laboratorium Immunologii Rozrodu Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN we Wrocławiu oraz nauczycielem i instruktorem naturalnej metody rozpoznawania płodności wg reguł Rötzera. Współtwórca i pracownik Klinicznego Oddziału Ginekologii Onkologocznej i Prokreacyjnej oraz Poradni Zaburzeń Prokreacji i Leczenia Endometriozy w Wojskowym Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu.
Ewa Pastuszka
Ukończyła pedagogikę opiekuńczą z terapią oraz poradnictwo i pomoc psychopedagogiczną na Uniwersytecie Wrocławskim, a także podyplomowe Nauki o Rodzinie na wrocławskim PWT oraz oligofrenopedagogikę i resocjalizację na Wyższej Szkole Nauk Pedagogicznych w Warszawie.
Ponadto jest nauczycielem metody NPR podwójnego sprawdzania wg Rötzera. Aktualnie w trakcie szkolenia Terapii skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Na co dzień pedagog w szkole podstawowej. I najważniejsze! Jest Salezjanką Współpracownicą.

Maja i Wojtek Pietkiewicz
Małżeństwem są od 2002 roku. Poznali się na Mazurach. Są rodzicami trójki dzieci, które są wielką radością, ale i źródłem nieustannego odkrywania, jak wiele pracy jeszcze przed nimi. Uważają że, ich powołaniem jest propagowanie miłości małżeńskiej trwającej całe życie.
Należą do wspólnoty Domowego Kościoła i ruchu Spotkań Małżeńskich. Prowadzą także Kurs Małżeński Alfa. Od 2006 roku są w Domowym Kościele, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie, która pomaga im wzrastać w wierze. Przekonują małżeństwa, że randkowanie z własnym małżonkiem jest fantastyczną sprawą.

Elżbieta i Karol Białkowscy
Małżeństwem są już blisko 11 lat. Mają dwie córki – Małgosię (9 lat) i Jadzię (3 lata) oraz dwóch synów – Jurka (7 lat) i Witka (5 lat). Na co dzień próbują odnaleźć się w życiowym pędzie i nie zmarnować ani chwili czasu na rzeczy mało istotne. Borykają się z wieloma wychowawczymi problemami, które niejednokrotnie rozłożyły ich na łopatki.
Dewizą w rodzinnym życiu są słowa: „Wstań i walcz”. O co? By nie zwariować oraz by dzieci wyrosły na dobrych ludzi. Podczas kursu dzielą się tym, czego doświadczają – radościami, ale też obawami.
